Black Days 29.11 - 1.12.2019

Inwentaryzacja 02-01-2020

Efektowne oświetlenie elewacji domu

0
Efektowne oświetlenie elewacji domu

Oświetlenie elewacji akcentuje całość budynku. Światło odpowiednio dobranych lamp zewnętrznych stwarza eleganckie i efektowne wrażenie. Szczególnie po zmroku – wtedy możemy dostrzec piękną grę świateł o przyjemnej barwie.

Oświetlenie elewacji jako dekoracja domu

Warto skorzystać z oświetlenia elewacji, ponieważ jest niezwykle imponujące. Jednak oprócz efektu wizualnego trzeba uwzględnić komfort domowników. Należy wiedzieć, że światło lamp zewnętrznych nie powinno dostawać się do środka mieszkania, ponieważ będzie przeszkadzać domownikom. W tym celu trzeba zainstalować oświetlenie bezpośrednio w ścianie lub w niedużej odległości od domu, kierując światło poniżej okien.

Energooszczędne oświetlenie elewacji domu

Warto skorzystać z praktycznego i energooszczędnego rozwiązania, jakim są lampy z czujnikiem ruchu. Oświetlają drzwi, schody i garaż tylko wtedy, kiedy ktoś będzie w ich pobliżu. Kolejną metodą jest zamocowanie czujnika zmierzchu. Gdy zapadnie zmrok - lampy automatycznie się włączą.

Lampy elewacyjne skutecznie podkreślają ściany budynku, dlatego warto wcześniej zadbać o jakość tynków. Dobrą praktyką jest zaplanowanie, gdzie dokładnie zdecydujemy się umieścić lampy, w taki sposób, aby nie przesadzić z ich ilością, która może spowodować zbyt mocne oświetlenie elewacji.

Bardzo dobrym pomysłem jest wykorzystanie energooszczędnych lamp elewacyjnych LED, które ze względu na swoje właściwości stały się ostatnimi czasy bardzo popularne. Tego typu lampy są bardzo wytrzymałe, mają niskie koszty eksploatacyjne, nie przegrzewają się i szybko uzyskują pełną jasność.

Lampy powinny być przystosowane do rodzaju budynku i posiadać klasę ochrony na poziomie minimum IP65. Oprawy świecące góra – dół pozwalają na dostosowanie kąta padania światła. Oprawy świecące do dołu oświetlą sporą powierzchnię, stwarzając ciekawą dekorację. Oprawy liniowe najlepiej zainstalować przy odpowiednio długich elewacjach. Warto skorzystać z oświetlenia elewacji domu również ze względów bezpieczeństwa.

Komentarze do wpisu (0)

Pobierz wizytówkę na telefon
pobierz wizytówkę na telefon

Płatności online a PayU Płatności online a PayU

Wykonanie: Industi / Elmax ==

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl