Black Days 29.11 - 1.12.2019

Inwentaryzacja 02-01-2020

Jak oświetlić podjazd do garażu?

0
Jak oświetlić podjazd do garażu?

Oświetlenie podjazdu do garażu jest równie ważne, co oświetlenie ścieżki do ogrodu. Szczególnie po zmroku, kiedy chcemy bezpiecznie zaparkować auto. Poznaj kilka sprawdzonych sposobów, które oświetlą Twój podjazd.

Lampy z czujnikiem ruchu

Praktycznym sposobem jest oświetlenie podjazdu przy pomocy lamp z czujnikiem ruchu. Kiedy system wykryje ruch, automatycznie zapali światło. Jest to energooszczędne rozwiązanie, ponieważ podjazd nie musi być ciągle oświetlony, a tylko wtedy, kiedy jest taka potrzeba.

Reflektory

Reflektory to kolejna metoda na oświetlenie podjazdu. Najlepiej zainstalować je w posadzce betonowej w pobliżu garażu. Nie zajmują dużo miejsca, są praktyczne i ładnie wyglądają.

Lampy słupkowe

Stosując lampy słupkowe uzyskamy najbardziej elegancki efekt przy oświetleniu podjazdu. Jeśli podjazd jest odpowiednio długi, tym bardziej warto je zainstalować – wtedy najlepiej się prezentują. Wysokość takich lamp sięga do 0,5m dzięki temu światło nie jest za mocne i nie przeszkadza podczas użytkowania. Instalacja polega na zamieszczeniu po kilka lamp z każdej strony podjazdu. Słupki należy wbić w ziemię bądź zabetonować. Można wybierać wśród wielu interesujących modeli – pozwoli to na dobranie lamp do stylu otoczenia.

Świecąca kostka brukowa

Jest to stosunkowo nowy sposób podświetlenia podjazdu, jak i terenu wkoło domu. Kostki brukowe świecą w wielu kolorach i można nimi sterować za pomocą pilota. Emitują łagodne światło i są odporne na obciążenia.

Oprawy najazdowe

Ważne jest, aby oprawy najazdowe zainstalować przed ułożeniem podjazdu. W innym wypadku, będzie trzeba usunąć część położonej nawierzchni. Oprawy mają kształt kwadratu, koła i prostokąta i dają przyjemne światło. Ich właściwości, czyli wytrzymałość i wodoszczelność, pozwalają na wieloletnie użytkowanie.

Oprawy naścienne

Oprawy naścienne instalowane są bezpośrednio w murze. Jeśli ściana budynku znajduje się w pobliżu garażu, warto skorzystać z takiej opcji. W ten sposób możliwe jest oświetlenie elewacji budynku i części podjazdu jednocześnie.

Komentarze do wpisu (0)

Pobierz wizytówkę na telefon
pobierz wizytówkę na telefon

Płatności online a PayU Płatności online a PayU

Wykonanie: Industi / Elmax ==

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl