Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co wchodzi w skład oświetlenia SMART w inteligentnym domu?

2021-12-01
Co wchodzi w skład oświetlenia SMART w inteligentnym domu?

Co to jest oświetlenie SMART? Z jakich komponentów składa się inteligentny system świateł? Co może nam zaoferować? Wszystkie odpowiedzi na poniższe pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Oświetlenie SMART: Przekonaj się, jak światło wpływa na Twoje samopoczucie i motywację do działania!

Oświetlenie pełni w przestrzeni mieszkalnej bardzo ważną rolę. Jego podstawowym zadaniem jest zapewnienie optymalnych warunków do wykonywania codziennych czynności – w tym także do pracy i nauki. Pod tym względem zależy nam na tym, żeby światło w inteligentnym domu było jasne i intensywne. Jednak jasne i intensywne światło pomocne przy pracy, utrudnia relaks i regenerację. Z kolei zbyt ciemne światło sprawia, że szybciej się męczymy, tracimy skupienie i motywację do działania. Świadomi tego problemu producenci lamp i systemów oświetlenia już od dawna oferują klientom produkty umożliwiające ręczne przyciemnianie i rozjaśnianie światła. Manualne zarządzanie każdym punktem świetlnym w pomieszczeniu jest jednak na tyle czasochłonne, iż często rezygnujemy z tej opcji… I to jest dobry moment na to, by wspomnieć o inteligentnym oświetleniu SMART Philips Hue. Jedną z istotnych cech oferowanego systemu jest możliwość zarządzania intensywnością oświetlenia pomieszczeń adekwatnie do bieżących potrzeb. Inteligentne żarówki Philips oferują różne tryby oświetlenia różniące się od siebie intensywnością emitowanej wiązki światła:tryb energia: dzienne, chłodne, jasne światło białe,tryb koncentracja: naturalne, jasne światło białe, tryb relaks: delikatnie przyciemnione światło białe. Co ważne, system daje pełną swobodę zarządzania trybem oświetlenia. Nie działa on wyłącznie na odtwórczym powtarzaniu zaprogramowanego schematu, w ramach którego określone tryby oświetlenia musisz przypisać do jednostek czasu.

Oświetlenie SMART: Inteligentne lampy, żarówki i co jeszcze?

Decydując się na instalację inteligentnego oświetlenia w domu, możesz wybrać dowolną liczbę punktów świetlnych. Mogą być to m.in. lampy sufitowe, ścienne, podłogowe lub biurkowe. Umożliwiają one zarządzanie pracą przy pomocy włącznika i dedykowanej aplikacji. Co ważne, w skład systemu może wchodzić też oświetlenie zewnętrzne. Możliwość zarządzania oświetleniem w pomieszczeniach z poziomu aplikacji mobilnej zawdzięczamy mostkowi Hue. Mostek dostępny jest w składzie każdego zestawu startowego. Pozwala on na stałą rozbudowę systemu inteligentnego oświetlenia w domu do momentu, w którym każdy punkt świetlny w domu/mieszkaniu stanowi jego składową. Dzięki mostkowi Hue oświetleniem domu możesz sterować przez Internet – nawet gdy fizycznie nie przebywasz w danym momencie w mieszkaniu. Aplikacja pozwala także na programowanie oświetlenia i dostosowywanie go do Twoich indywidualnych potrzeb. Wstajesz codziennie rano o tej samej porze? Warto więc skorzystać z możliwości ustawienia automatycznego zapalania światła w określonym trybie i o konkretnej godzinie. O poranku polecamy oczywiście tryb „energia”! Aplikacja pozwala również na synchronizację systemu oświetlenia SMART z multimediami. Dzięki temu nastrój w pomieszczeniu zawsze idealnie odpowiada temu, czego słuchamy lub oglądamy. Inteligentny głośnik w systemie oświetlenia SMARTNajwiększą zaletą oświetlenia SMART jest fakt, iż z funkcji dostępnych w ramach systemu możesz korzystać w takim zakresie, który najbardziej Ci odpowiada. Oświetlenie SMART współpracuje z inteligentnymi głośnikami, takimi  jak:Amazon Alexa, Google Home, Apple HomeKit. Dysponując takim głośnikiem, możesz zarządzać oświetleniem w domu poprzez proste komendy głosowe. Funkcje zarządzania głosem obejmują włączanie i wyłączania światła, jak i również zarządzanie jego barwą oraz poziomem intensywności.

Sprawdź ofertę lamp w Studio Światła!

Zaufane Opinie IdoSell
4.31 / 5.00 187 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-07-11
Wszystko super i sprawnie. Dziękuję
2023-06-07
Bardzo dobry kontakt ze sprzedawcą, pełna współpraca przy realizacji zamówienia, dostawa w umówionym terminie. Na pewno kolejne poszukiwania oświetlenia będę zaczynał od tego sklepu.
pixel