Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Efektowne oświetlenie elewacji domu

2018-02-18
Efektowne oświetlenie elewacji domu

Oświetlenie elewacji akcentuje całość budynku. Światło odpowiednio dobranych lamp zewnętrznych stwarza eleganckie i efektowne wrażenie. Szczególnie po zmroku – wtedy możemy dostrzec piękną grę świateł o przyjemnej barwie.

Oświetlenie elewacji jako dekoracja domu

Warto skorzystać z oświetlenia elewacji, ponieważ jest niezwykle imponujące. Jednak oprócz efektu wizualnego trzeba uwzględnić komfort domowników. Należy wiedzieć, że światło lamp zewnętrznych nie powinno dostawać się do środka mieszkania, ponieważ będzie przeszkadzać domownikom. W tym celu trzeba zainstalować oświetlenie bezpośrednio w ścianie lub w niedużej odległości od domu, kierując światło poniżej okien.

Energooszczędne oświetlenie elewacji domu

Warto skorzystać z praktycznego i energooszczędnego rozwiązania, jakim są lampy z czujnikiem ruchu. Oświetlają drzwi, schody i garaż tylko wtedy, kiedy ktoś będzie w ich pobliżu. Kolejną metodą jest zamocowanie czujnika zmierzchu. Gdy zapadnie zmrok - lampy automatycznie się włączą.

Lampy elewacyjne skutecznie podkreślają ściany budynku, dlatego warto wcześniej zadbać o jakość tynków. Dobrą praktyką jest zaplanowanie, gdzie dokładnie zdecydujemy się umieścić lampy, w taki sposób, aby nie przesadzić z ich ilością, która może spowodować zbyt mocne oświetlenie elewacji.

Bardzo dobrym pomysłem jest wykorzystanie energooszczędnych lamp elewacyjnych LED, które ze względu na swoje właściwości stały się ostatnimi czasy bardzo popularne. Tego typu lampy są bardzo wytrzymałe, mają niskie koszty eksploatacyjne, nie przegrzewają się i szybko uzyskują pełną jasność.

Lampy powinny być przystosowane do rodzaju budynku i posiadać klasę ochrony na poziomie minimum IP65. Oprawy świecące góra – dół pozwalają na dostosowanie kąta padania światła. Oprawy świecące do dołu oświetlą sporą powierzchnię, stwarzając ciekawą dekorację. Oprawy liniowe najlepiej zainstalować przy odpowiednio długich elewacjach. Warto skorzystać z oświetlenia elewacji domu również ze względów bezpieczeństwa.

Zaufane Opinie IdoSell
4.31 / 5.00 187 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-07-11
Wszystko super i sprawnie. Dziękuję
2023-03-16
Na czas i w pełni profesjonalnie
pixel