Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Inteligentne oświetlenie

2017-12-17
Inteligentne oświetlenie

Wszyscy o nich słyszeliśmy, ale nadal niewiele o nich wiemy. Ich głównym zadaniem jest połączenie funkcjonalności, nowoczesności i dbałości o ekologię. Kto może pozwolić sobie na budowę domu posiadającego inteligentne oświetlenie i dlaczego warto to zrobić?

Co to jest?

Działanie inteligentnego budynku opiera się na wielu czujnikach i centralnym systemie zarządzania, dzięki któremu bez problemu możemy kontrolować niemal wszystkie procesy zachodzące w naszym domu.

Projekt

inteligentny dom musimy zdecydować się już podczas procesu projektowania. To właśnie wtedy należy ustalić rozmieszczenie dodatkowego przewodu - tak zwanej skrętki komputerowej. Będzie on połączony z włącznikami i gniazdami, gdzie później podłączymy wszelkiego rodzaju urządzenia. Oczywiście musimy także dokładnie przemyśleć, czym chcemy sterować za pomocą tego systemu. Opcji jest wiele.

Oświetlenie

Inteligentne sterowanie światłem pozwala nie tylko na jego włączanie i wyłączanie, ale także ściemnianie i dopasowanie do danego pomieszczenia. Istnieje także możliwość zainstalowania czujnika obecności, dzięki któremu będziemy mogli ograniczyć ilość włączników w pomieszczeniach. Odpowiednio dopasowane oświetlenie z pewnością pozytywnie wpłynie na nasz komfort. Dobrze dobrana barwa światła uprzyjemni nam pracę lub wieczorny odpoczynek. Zmiana regulacji natężenia będzie bardzo prosta i przyjemna. Nie musimy nawet wstawać, wszystko możemy zrobić przy pomocy urządzeń mobilnych.

Rolety

Dodatkowo za pomocą systemu możemy automatycznie sterować roletami i żaluzjami. W zależności od preferencji możemy za pomocą przycisku zamykać je i otwierać, bądź ustawić tryb godzinowy. Przykładowo żaluzje odsłonią się o godzinie 6:30, a zamkną o 21.

Ogrzewanie

W sezonie jesienno-zimowym grzejniki w naszych domach są włączone non stop. Nie jest to dobre dla naszych portfeli. Inteligentny system sam zmniejszy temperaturę, kiedy nie będzie nas w domu. Dopasuje ją także do warunków pogodowych.

Bezpieczeństwo

Dla wielu osób, które zdecydowały się na budowę własnego domu, bardzo ważne jest jego bezpieczeństwo. Inteligentny system pomoże nam o nie zadbać. Obraz z kamer może być przekazywany bezpośrednio na nasze urządzenie mobilne. Każdy wykryty ruch będzie zarejestrowany, sfotografowany i przesłany MMSem.

Inwestycja w inteligentny dom z pewnością jest spora, ale może się zwrócić. Zanim jednak się na nią zdecydujemy, warto poprosić o dokładną wycenę opartą o nasze cele i wymagania.  

Zaufane Opinie IdoSell
4.43 / 5.00 178 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-07-21
Szybko i profesjonalnie.
2023-03-06
Wszystko ok, polecam
pixel