Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak oświetlić taras?

2017-04-21
Jak oświetlić taras?

Jest ciepły wieczór, wiatr delikatnie muska kosmyki włosów, a na zewnątrz zapada zmrok… Człowiek marzy by oddać się chwilom relaksu – taras to miejsce do tego idealne. By móc skorzystać z niego w ciepłe wieczory, gdy nastaje zmierzch, niezbędne jest odpowiednie oświetlenie.

Światło powinno być nastrojowe i funkcjonalne. Należy zwrócić uwagę na rozmieszczenie lamp i odpowiedni ich dobór.

Styl tarasu wyznaczy styl lamp

Jeśli taras jest zadaszony i duży można użyć oświetlenia centralnego – lampa wisząca wyznaczy środek.  Na ścianach sprawdzą się kinkiety, które stworzą delikatne kompozycje świetlne. Podkreślą również kolor elewacji.

Schodki są równie ważne

To również część tarasu, która nie powinna tworzyć ciemnej przepaści w otoczeniu. Można wykorzystać oświetlenie podłogowe, dedykowane do przestrzeni zewnętrznych.

Spójność oświetlenia

Ogród to kontynuacja tarasu. Dostępnych jest wiele kolekcji lamp do tarasu i ogrodu. Popularne są lampy nowoczesne, które współgrają i wtapiają się w przestrzeń, ale i klimatyczne lampy nawiązujące do XIX wieku.

Oświetlenie punktowe

Subtelne światło tworzy niepowtarzalny nastrój. Lampiony, świece, latarenki dodadzą uroku i sprawią, że każdego wieczoru taras może wyglądać inaczej. Dodatkami można się bawić.

Umiar przy doborze oświetlenia jest wskazany

Oświetlenie zewnętrzne powinno byś stłumione, subtelne. Nie należy robić na siłę dnia z nocy. Do relaksu odpowiednie jest oświetlenie, które dopełnia, nie dominuje.

Lampy do użytku zewnętrznego

Lampy zewnętrzne mają określone parametry, tym samym są przystosowane do czynników zewnętrznych. Oprawy są opisane symbolem IP. Oświetlenie zewnętrzne powinno posiadać minimum IP44, gdzie pierwsza cyfra to stopień ochrony przed pyłami, natomiast druga cyfra oznacza szczelność przed wilgocią.

Warto wykorzystać potencjał swojego tarasu również po zmroku!

Zaufane Opinie IdoSell
4.43 / 5.00 178 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-16
Na czas i w pełni profesjonalnie
2023-03-08
Ok
pixel