Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak podłączyć LEDy i mieć zjawiskowe oświetlenie?

2021-04-25
Jak podłączyć LEDy i mieć zjawiskowe oświetlenie?

Oświetlenie, jakie montujesz w swoim domu, może przybierać różnorodne formy. Jedną z popularniejszych obecnie stanowią paski LEDowe. Dają one niesamowity efekt, a używać możesz ich praktycznie wszędzie. To sposób, który sprawdzi się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Wiele zależy od Twojej pomysłowości, dlatego czym prędzej dowiedz się jak podłączyć LEDy. 

Jak podłączyć LEDy i cieszyć się spektakularnym światłem? 

Popularne taśmy LEDowe są całkowicie bezpieczne w użytkowaniu. Także ich montaż nie powinien sprawiać większych problemów. Warto zdecydować się na trwałe profile aluminiowe, które doskonale współgrają z LEDowymi paskami. To bezpieczne rozwiązanie pozwala w prosty sposób zamontować wszystkie komponenty na wybranej powierzchni. Przedłuża także żywotność taśm. I to niezależnie od tego, jak chcesz podłączyć LEDy, które sprawdzą się wewnątrz szafek, na frontach oraz za zewnątrz budynku. Ponieważ masz tyle możliwości do wyboru: białe, kolorowe, z czujnikiem ruchu, z łatwością znajdziesz miejsca, w których zechcesz je umieścić. 

Podłączenie taśm LEDowych w kilku krokach

W pierwszej kolejności zmierz, jak długie powinny być aluminiowe profile, na których umieścisz taśmy. Przyłóż je dokładnie w miejsce, w którym docelowo będą zamontowane. Następnie wyczyść i odtłuść aluminium, a dopiero potem przyklej paski LEDowe do profilu. Ponieważ większość LEDów posiada dwustronną taśmę klejącą, jest to bardzo proste. Wystarczy ją odkleić i mocno docisnąć do wybranej powierzchni. Kolejnym krokiem jest połączenie z zasilaczem. W przypadku urządzenia hermetycznego potrzebna będzie lutownica. Z jej pomocą połączysz plus z plusem, a minus z minusem. Z kolei zasilacz modułowy wymaga jedynie dokręcenia przewodów. To moment, w którym profile aluminiowe mogą zostać umieszczone na wybranej wcześniej powierzchni, za pomocą taśmy klejącej. Na koniec zostaje podłączenie instalacji do prądu. 

Czasem potrzebne jest podłączenie dłuższych LEDów lub ich złamanie

Proste paski LEDowe łatwo podłączyć. Problem zaczyna się, gdy potrzebujesz dłuższej taśmy niż te dostępne. Wymagać to będzie od Ciebie użycia lutownicy. Z kolei w przypadku potrzeby nadania LEDom kąta prostego, niezbędne będą specjalne złączki kątowe lub ponownie lutownica. Możesz też użyć elastycznej taśmy, którą bez problemu da się zgiąć i ułożyć na powierzchni. Niezależnie od tego, który sposób wybierzesz, efekt będzie spektakularny i wart wysiłku.

Zaufane Opinie IdoSell
4.31 / 5.00 187 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-20
Dobra i szybka obsługa
2023-07-21
Szybko i profesjonalnie.
pixel