Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaka lampka na biurko dla dziecka sprawdzi się najlepiej?

2021-08-25
Jaka lampka na biurko dla dziecka sprawdzi się najlepiej?

Jak zorganizować biurko dla dziecka?

Twoja pociecha spędza przy biurku sporo czasu. Odrabia lekcje, uczy się, czyta, a także oddaje się swoim hobby, takim jak malowanie czy składanie modeli. Nierzadko korzysta tam także z komputera, przygotowując projekty do szkoły lub po prostu oglądając filmy i grając w gry. Zadbaj o to, żeby stworzyć dziecku ergonomiczne warunki, które nie zaszkodzą jego zdrowiu nawet po wielu godzinach, spędzonych w pozycji siedzącej. Istotna jest wysokość blatu biurka, która powinna być dostosowana do wzrostu ucznia, a także odpowiednio wyprofilowane krzesło. Nie bez znaczenia jest także oświetlenie, które wpływa na poziom koncentracji, a także pozwala zachować wzrok w dobrej kondycji.

Czym powinna charakteryzować się lampka na biurko dla dziecka?

Lampka do nauki powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Wraz z odpowiednio dobranym biurkiem i krzesłem odpowiada za ergonomię nauki dziecka. Możesz oczywiście dopasować ją do aranżacji pokoju, ale nie jest to w tym przypadku najważniejsze. Jaka zatem powinna być lampka na biurko dla dziecka?

Lekka lampka na biurko dla dziecka

Wybierz taką lampkę, aby Twoje dziecko bez problemu mogło ją przesunąć w miejsce, które mu odpowiada. Zadbaj o to, żeby kabel był dostatecznie długi, a oprawa na tyle mała, żeby swobodnie mieściła się na biurku i nie przeszkadzała podczas nauki.

Wygodna regulacja ramienia

Funkcja regulacji długości ramienia pozwoli Twojemu dziecku dopasować odległość żarówki w zależności od jego potrzeb. W tym przypadku jednak obudowa lampki musi być bezpieczna, a podstawa stabilna, tak aby nie przewróciła się podczas regulowania.

Dostosuj wysokość lampki

Wysokość lampki dostosuj do wielkości biurka. Jeśli jest niewielkie, samo oświetlenie też nie powinno być masywne i długie. Zadbaj przy tym o to, żeby odległość źródła światła od blatu wynosiła co najmniej 30 cm. Zbyt bliskie usytuowanie żarówki będzie oślepiać dziecko. Z kolei przy odległościach większych niż 50 cm, nie dostarczy mu dostatecznej ilości światła. Jeśli na biurku nie ma dużo miejsca na pełnowymiarową lampkę, wybierz model na klipsie. Z łatwością przytwierdzisz go do krawędzi biurka lub do półki i zaoszczędzisz mnóstwo miejsca.

Bezpieczna lampka do nauki

Lampka powinna być stabilna. Nie może się kołysać ani przewracać. Co prawda stłuczenie żarówek LED nie niesie zagrożenia w postaci zatrucia toksycznymi substancjami, ale Twoje dziecko może się skaleczyć. Osłonka żarówki nie może się przegrzewać. Dziecko będzie jej często dotykać, a to grozi poparzeniem.

Moc lampki na biurko dla dziecka

Parametrem, na który warto zwrócić szczególną uwagę, jest moc lampki. Przy zbyt małej, Twojemu dziecku szybko będzie męczył się wzrok, z kolei zbyt silna może razić i podrażniać oczy. Lampka na biurko dla dziewczynki i chłopca powinna mieć moc między 40-100 W. Jeśli oświetlana przestrzeń jest niewielka, światło może być łagodniejsze i odwrotnie, w pokoju z dużym biurkiem, warto przemyśleć większą moc lampy. Dzięki temu zapobiegniesz zmęczeniu oczu i przyjmowaniu nieodpowiedniej postawy ciała, kiedy będzie pochylać się nad biurkiem, starając się dostrzec szczegóły.

Światło zbliżone do naturalnego

Jeśli szukasz rozwiązania, które nie zaszkodzi Twojemu dziecku i zapewni mu maksymalny komfort, zdecyduj się na lampkę LED. Ten typ żarówki emituje jasne światło, zachowując przy tym stabilny strumień. Będzie także przyjazny dla Twojego portfela, bo jest energooszczędny.

Natężenie światła

Zwróć także uwagę na natężenie światła. Wyrażane jest w lumenach i określa moc strumienia padającego na określoną powierzchnię. Optymalną wartością dla lampki na biurko dla dziewczynki i chłopca jest wielkość do 1000 lm.

Jak ustawić lampkę na biurku?

W przypadku praworęcznego malucha lampkę postaw po lewej stronie i odwrotnie, jeśli maluch pisze lewą ręką, ustaw ją po prawej. Dzięki temu nie będzie zasłaniał sobie światła.

Lampki na biurko dla dzieci – połącz funkcjonalność i estetykę

Lampka na biurko dla dziecka powinna być przede wszystkim praktyczna i bezpieczna w codziennym użytkowaniu. Nie oznacza to jednak, że musi być nudna lub brzydka. Możesz z powodzeniem dopasować jej oprawę do wystroju wnętrza lub wybrać model, który spodoba się Twojemu maluchowi. Dzięki temu z przyjemnością będzie spędzał czas, odrabiając lekcję, ucząc się, a także realizując swoje hobby.

Lampka na biurko dla dziewczynki i chłopca

Czym powinna się charakteryzować lampka na biurko dla dziewczynki? Poza swoją praktyczną funkcją może być także elementem dekoracyjnym pokoju. Z łatwością wybierzesz taką, która przypadnie jej do gustu, bo na rynku dostępnych jest wiele kolorów i modeli w różnych kształtach. Podobnie wybieraj lampkę na biurko dla chłopca. Spytaj swoją pociechę, co jej się podoba i podejmijcie decyzję wspólnie.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.31 / 5.00 187 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-07-11
Wszystko super i sprawnie. Dziękuję
2023-03-08
Ok
pixel