Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaką lampkę nocną wybrać dla niemowlaka?

2017-07-20
Jaką lampkę nocną wybrać dla niemowlaka?

Wybór lampki nocnej do pokoju naszej pociechy, to nie tylko kwestie związane z walorami estetycznymi i dostosowaniem do wystroju pomieszczenia, to przede wszystkim element zapewniający bezpieczeństwo naszemu dziecku oraz wygodę nam rodzicom. Odpowiednio dobrana posiada wiele zalet i praktycznych cech, m.in.:

 • oświetla pomieszczenie podczas nocnego karmienia i przewijania,
 • pozwala na swobodne poruszanie się po nocy w pokoju noworodka, bez budzenia pozostałych domowników i oślepiania rażącym światłem,
 • zapewnia bezpieczeństwo mamy i maluszka, bez problemu można ocenić w nocy pozycję snu dziecka,
 • starszym dzieciom pomaga w nauce samodzielnego zasypiania oraz pomaga zwalczyć lęk przed ciemnością,
 • jest pomocna w chorobie dziecka, bez problemu można zmierzyć temperaturę, dostrzec czy dziecko jest przykryte bez potrzeby włączania mocnego światła górnego,
 • wyposażona w odpowiednie czujniki zmierzchu, wyłączniki czasowe bądź energooszczędne żarówki pomaga dbać o efektywność energetyczną oraz środowisko,
 • modele o ciekawych kształtach i kolorach w dzień stanowią dodatkową dekorację pomieszczenia.

Czym powinna się charakteryzować lampa dla niemowlaka?

Lampka nocna powinna przede wszystkim dawać przyjemne i delikatne światło, niezakłócające snu dziecka, a jednocześnie na tyle wyraźne, aby pozwolić swobodnie poruszać się rodzicom po pokoju w trakcie nocy.

Bez wątpienia powinna być bardzo bezpieczna. Nie może nagrzewać się zbyt mocno, aby nie poparzyć. I tutaj z pomocą przychodzą lampki LEDowe, które nie nagrzewają się, mają niski pobór mocy i dają delikatne światło.

Dostęp do kontaktu oraz kabli powinien być dobrze zabezpieczony, najlepiej jeżeli schowany jest za meblami bądź zastosowane są specjalne oprawy na kable. Ponadto należy również dobrze przemyśleć jej umieszczenie, aby dziecko jej nie zrzuciło, ściągnęło lub urwało podczas codziennego poznawania świata i zabawy.

Musi być wykonana z solidnego materiału, który posiada atesty i jest bezpieczny dla dziecka, odporny na uszkodzenia i ewentualne upadki. Wyposażona w dodatkowe funkcje, jak pozytywka z przyjemną kołysaną tulącą do snu bądź projektor wyświetlający ciekawe obrazy na ścianie lub suficie, stanowi dodatkowy atut. Ważne, aby była kolorowa, nawiązująca do ulubionych motywów lub postaci z bajek, tak aby zainteresowała najmłodszych milusińskich.

Pomiędzy jakimi modelami można wybierać?

Wybór tak naprawdę jest ogromny. Na rynku dostępne są:

 • Lampki mobile – bezprzewodowe, ładowane za pomocą ładowarki lub na baterie, dziecko może je zabrać ze sobą do łóżka, podróżując do pokoju rodziców lub łazienki (zwróć uwagę, aby baterie były dobrze zabezpieczone przed ewentualnym wyjęciem i połknięciem).
 • Lampki do kontaktu – najmniejsze z dostępnych modeli, polecane zwłaszcza na drogach komunikacyjnych do łazienki lub sypialni rodziców, mogą być wyposażone w czujnik zmierzchu, występujące w wielu ciekawych kształtach, świecące w różnych kolorach, dają bardzo delikatne, przytłumione światło.
 • Lampki stojące – dostępne w wielu kształtach i kolorach, niepraktyczne w pokoju rozbrykanego przedszkolaka oraz poznającego świat młodego człowieka, łatwo je zrzucić, ściągnąć na podłogę, wyrwać kabel z kontaktu lub poparzyć się żarówką.
 • Lampki ścienne – największa grupa lamp, dostępne w różnych kolorach, kształtach, nawiązujące do ulubionych postaci bajkowych, muszą być dobrze zamocowane przy ścianie oraz mieć dobrze zabezpieczone kable.
 • Lampki projektory – wyświetlają ciekawe obrazy na ścianach lub suficie, doskonałe dla dzieci mających problem z zaśnięciem, zmieniające się obrazy potrafią zainteresować, ukoić i uspokoić malucha.
 • Lampki pozytywki – dodatkowo potrafią utulić malucha wybrzmiewając jego ulubioną kołysankę.
Zaufane Opinie IdoSell
4.31 / 5.00 187 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-06-07
Bardzo dobry kontakt ze sprzedawcą, pełna współpraca przy realizacji zamówienia, dostawa w umówionym terminie. Na pewno kolejne poszukiwania oświetlenia będę zaczynał od tego sklepu.
2023-03-08
Ok
pixel