Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lampy z czujnikiem ruchu

2017-10-30
Lampy z czujnikiem ruchu

Lampy z czujnikiem ruchu są idealnym rozwiązaniem oświetleniowym ogrodu lub terenów wokół  domu. Zapewniają wygodę użytkowania, równocześnie pozwalając zaoszczędzić zużycie energii. Tego typu lampy zapalają się kiedy ktoś znajdzie się w ich pobliżu, czyli tylko wtedy gdy są naprawdę potrzebne.

Jak działają lampy z czujnikiem ruchu?

Lampy z czujnikami PIR (ang. Passive Infra Red - pasywny czujnik podczerwieni) są jednym z  najczęściej stosowanych rozwiązań w systemach automatycznego załączania oświetlenia, jak również w systemach alarmowych oraz systemach wentylacyjnych. Pomiar temperatury pozwala im na bardzo precyzyjne wykrywanie ruchu. Każda zmiana temperatury na wyższą lub niższą czy podmuch zimnego powietrza do ogrzanego pomieszczenia jest traktowana jako alarm. Każdy obiekt, który pojawi się w zasięgu czujnika, jest interpretowany jako zmiana promieniowania cieplnego. Wszystkie zmiany pola podczerwonego są przekazywane do włącznika, który natomiast uruchamia odpowiednie urządzenie – w tym przypadku oświetlenie.

Jednym z głównych elementów czujnika PIR jest detektor podczerwieni czyli pyroelement.Obawy dotyczące fałszywych alarmów (spowodowanych przez owady lub nieduże zwierzęta), są nieuzasadnione. W czujnikach PIR montuje się 2 lub 4 detektory podczerwieni na bazie azotku galu lub azotanu cezu, które pozwalają urządzeniu wykonywać bardzo precyzyjne pomiary.

Jak montować?

Zazwyczaj obszar, który ma być oświetlony przez lampy z czujnikami ruchu jest większy niż pomieszczenie wewnętrzne. Na otwartej przestrzeni promienie światła nie będą odbijały się od ścian, dlatego też odpowiednie umiejscowienie, jak również wielkość tego rodzaju lamp jest niezwykle istotne. Lampy zewnętrzne należy montować na poziomie wzroku lub powyżej. Lampa w pobliżu drzwi wejściowych powinna być zamontowana na 1/3 wysokości drzwi.

Jakie lampy z czujnikiem ruchu wybrać?

Lampy z seriiPhilips Creek to piękne kinkiety ogrodowe wykonane z wysokiej jakości odlewanego aluminium i doskonałych tworzyw sztucznych, których trwałość pozwoli oświetlić ogród na lata. Idealnie nadają się do zamontowania w pobliżu drzwi wejściowych. Lampa ścienna z czujnikiem ruchu belgijskiej firmy Lucide z serii Arne pięknie udekoruje nam podjazd lub taras. Jest niewielkich rozmiarów, dlatego bez problemu możemy umieścić klika lamp obok siebie. Kinkiet ogrodowy Philips Arbour to inwestycja na lata. Wbudowane źródło LED daje piękne, ciepłe i miękkie światło. Oświetlimy nim tarasy, ściany budynku czy wejście do domu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.31 / 5.00 187 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-24
Ponownie fantastyczny kontakt i szybka realizacja zamówienia spoza oferty.
2023-06-06
Wszystko zgodne z opisem, szybka dostawa.
pixel