Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Listwy LED do kuchni - kiedy warto je instalować?

2021-02-25
Listwy LED do kuchni - kiedy warto je instalować?

Nowoczesna kuchnia skupia życie całej rodziny. To w niej przygotowujesz posiłki, przesiadujesz z gośćmi, przeglądasz urządzenia mobilne, a nawet pomagasz dziecku w odrabianiu lekcji. Mnogość funkcji, jakie spełnia, wpływa na jej umeblowanie, jak również oświetlenie. Poniżej objaśniamy, dlaczego warto wybrać listwy LED do kuchni.

Lepsza wersja oświetlenia podszafkowego

Czasy, gdy w kuchni królowało jedno, główne oświetlenie, dawno przeszły do historii. Z wielkim entuzjazmem podeszliśmy do oświetlenia podszafkowego. Były to oprawy świetlówkowe lub niewielkie oczka, montowane na spodzie szafki. W wielu kuchniach funkcjonują do dziś. To właśnie ten typ oświetlenia stał się inspiracją do nowoczesnych rozwiązań. Listwy LED do kuchni są łatwiejsze w montażu. Nie wymagają zmian w instalacji. Można je mocować nawet w trudno dostępnych kątach. Skąd popularność oświetlenia LED? Zaletą takiego rozwiązania jest równomierne oświetlenie powierzchni roboczych. To ważne, jeśli przygotowujemy posiłek w różnych częściach kuchennego blatu.

Dyskretne oświetlenie punktowe

Listwy LED do kuchni mają wiele zalet. Przede wszystkim łatwo je wkomponować w zabudowę szafek. Design mebli jest taki sam, bez widocznych elementów w postaci wystających lamp. Minimalistyczna forma światła komponuje się z dowolną aranżacją. Taśmy LED są energooszczędne i bardzo trwałe. Można je pozostawić włączone przez długi czas. Chcesz stworzyć dłuższą konstrukcję świetlną? Taśmę LED łatwo ze sobą łączyć, tworząc nawet 10-metrowy odcinek. Da się ją także zginać i przycinać. Co więcej, nie musisz wybierać białego światła. Model Philips Hue zmienia kolor. Potrzebuje tylko specjalnego mostka, niezbędnego do inteligentnego oświetlenia.

Listwy LED do kuchni przyjazne dla środowiska

Duże możliwości oświetleniowe to główna zaleta taśm LED. Zastanawiasz się, czy takie produkty są dobre dla środowiska? Taśmy można poddać recyklingowi. Nie ma więc potrzeby ich utylizacji, jak w przypadku innych źródeł światła. W składzie nie znajdziesz niebezpiecznych dla otoczenia substancji takich jak ołów, rtęć czy kadm. Z kolei gotowe taśmy charakteryzuje niska emisja ciepła i brak szkodliwego promieniowania UV. Niższe zużycie energii elektrycznej to mniejsza emisja CO2 do atmosfery. Oświetlenie LED jest więc nie tylko nowoczesne, ale także bardzo ekologiczne.

Jaka barwa światła jest odpowiednia do kuchni? Jasne, pastelowe wnętrza najlepiej oświetlić światłem barwy neutralnej. Przy ciemniejszym pomieszczeniu bardziej sprawdzą się barwy ciepłe.

Zobacz listwy podszafkowe

 

Zobacz taśmy LED

Zaufane Opinie IdoSell
4.31 / 5.00 187 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-16
Na czas i w pełni profesjonalnie
2023-03-08
Ok
pixel