Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nowy trend we wnętrzach, czyli podświetlenie telewizora

2021-02-25
Nowy trend we wnętrzach, czyli podświetlenie telewizora

Nowoczesny telewizor to urządzenie sporych rozmiarów. Zwykle stawiamy go na szafce lub wieszamy na ścianie. Jest jeszcze inna opcja, czyli podświetlenie telewizora. Przydaje się wtedy, gdy odbiornik wstawiamy do wnęki. Jak wykonać takie oświetlenie? 

Dlaczego ważne jest podświetlenie telewizora?

Czy w twoim domu telewizor stał się ulubionym sprzętem domowym? Większość osób odpowie na to pytanie twierdząco. Rośnie lista funkcji, jakie spełnia nowoczesny telewizor. Służy nam nie tylko do śledzenia bieżących kanałów telewizyjnych. Coraz częściej oglądamy na nim propozycje ulubionych platform streamingowych. Duży ekran doskonale nadaje się też do przeglądania sieci, a nawet wyświetlania zawartości naszych urządzeń mobilnych. Odbiornik po załączeniu emituje własne światło, które nie jest najzdrowsze dla naszego oka. Jego chłodny odcień powinno się rozpraszać oświetleniem punktowym. Można też zadbać o podświetlenie telewizora. Jak to zrobić?

Centrum domowej rozrywki

Światło, płynące z ekranu telewizora mocno kontrastuje z ciemnością, jaka panuje za jego obudową. Jeśli planujesz rodzinny wieczór przy ulubionym programie, lepiej włącz dodatkowe światło, które zniweluje kontrast. Możesz też zainwestować w specjalne podświetlenie telewizora. Przyda się zwłaszcza do grania na konsoli, podłączonej do telewizora. Niektórzy producenci już oferują modele z fabrycznie zamontowanym podświetleniem. Bardziej opłacalne jest stworzenie własnego źródła światła. Najlepiej skorzystać z taśmy LED. To żywotne i energooszczędne rozwiązanie. Taśmy można przykleić do ścianek wnęki, zwłaszcza jej górnej części.

Podświetlenie telewizora lampą LED

Twój odbiornik jest umieszczony w specjalnej wnęce ściany? To idealne miejsce, ponieważ daje większą przestrzeń niż wnęka w meblach. Obok odbiornika możesz dodatkowo zawiesić kolumny, które wzmocnią dźwięk. Jak podświetlić taki kącik? Dobrym rozwiązaniem są tuby LED o barwie ciepłej lub zimnej. Jeśli zastosujesz ściemniacz, możesz dodatkowo sterować intensywnością oświetlenia. Pamiętaj, żeby pilot sterowania komunikował się ze sterownikiem drogą radiową. Jeśli będzie działał na podczerwień, może wejść w kolizję z pilotem od telewizora.

Jakie zalety daje podświetlony telewizor? Jego ekran wydaje się optycznie większy. Uzyskuje się też lepszy kontrast, łatwiej dostrzec wszystkie szczegóły. Jednocześnie oświetlenie LED do telewizora stanowi ciekawą, nowoczesną formą dekoracji we wnętrzu.

Philips HUE Play


Zaufane Opinie IdoSell
4.31 / 5.00 187 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-07-21
Szybko i profesjonalnie.
2023-03-06
Wszystko ok, polecam
pixel