Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Oświetlenie toaletki? Jak je dobrać?

2017-05-25
Oświetlenie toaletki? Jak je dobrać?

Większość kobiet aranżując przestrzeń dla toaletki kieruje się względami wyłącznie estetycznymi.  Jeżeli jednak chcesz wykorzystać maksymalnie jej przeznaczenie, musisz pamiętać 

O odpowiednim doborze oświetlenia lustra. Tylko wówczas będziesz mogła naprawdę perfekcyjnie stworzyć odpowiedni makijaż.

Od czego zacząć?

W pierwszej kolejności oceń wielkość pomieszczenia oraz dostęp do światła dziennego, bo tak naprawdę tylko ono jest w stanie zapewnić najlepsze warunki do przygotowania doskonałego makijażu.

Jednak musisz pamiętać o dodatkowym oświetleniu sztucznym, które będzie potrzebne zwłaszcza w zimie, kiedy dzień jest znacznie krótszy. Wybór i montaż oświetlenia będzie także zależał od charakteru samej toaletki, czy jest ona jedną całością meblową bądź przylega do ściany, jako stolik w połączeniu z samodzielnie stojącym mniejszym lub większym lustrem.

Podczas planowania pamiętaj także o odpowiednim  rozmieszczeniu gniazdek elektrycznych, które przydadzą się później np. do podłączenia suszarki.

Gdzie najlepiej ustawić toaletkę?

Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie toaletki pod oknem, tyłem do niego, aby korzystać z dobrodziejstw naturalnego światła. Drugim wariantem jest ustawienie toaletki przodem do okna tak, aby światło odbijając się od szklanej tafli równomiernie oświetlało twarz i dekolt. Tutaj musisz pamiętać, aby odległość od okna nie przekraczała 200 mm.

Jak dobrać sztuczne oświetlenie?

Jeżeli chcesz, aby sztuczne światło było jak najbardziej zbliżone do naturalnego, wybieraj lampki o wysokim współczynniku oddawania barw, powyżej 80 Ra. Im wyższy jest ten współczynnik, tym wierniej widzisz kolory.

Żarówki powinny mieć chłodną temperaturę barwową światła na poziomie 5000-6500 K. Przy takim świetle jesteś w stanie dostrzec wszelkie detale podczas makijażu i uzyskać wiarygodny obraz swojej twarzy. Do wyboru masz m.in. różnego rodzaju kinkiety, świetlówki liniowe, lampy wiszące lub podłogowe. Wybieraj takie oprawy, które nie będą oślepiały, np. z kloszami z tworzywa lub szkła mlecznego, bądź te o jasnych, jednobarwnych abażurach.

Rozmieszczenie oświetlenia

Najlepszym rozwiązaniem jest umiejscowienie lamp po obu stronach lustra, na wysokości twarzy, w odległości 100-120 cm od podłogi. Ich ułożenie względem siebie powinno oscylować w okolicy 75 cm. Spowoduje to równomierne rozchodzenie się strumieni światła i zniweluje ewentualne cienie i załamania. Jeżeli rozstaw między bocznymi lampkami przekracza 100 cm, dobrze jest dodatkowo zainstalować oświetlenie górne tuż nad lustrem. Tutaj polecamy listwy wyposażone w kilka ruchomych reflektorków lub długą świetlówkę.

Obszerne lustra w dużych sypialniach lub garderobach możesz oświetlić przy pomocy okalających taśm LED-owych. W dobrze oświetlonych miejscach, gdzie przez większość czasu masz możliwość korzystania ze światła dziennego, wystarczy zainwestować tylko w lampę stojącą np. z regulowaną wysokością.

Dlaczego warto?

Jeżeli postanowiłaś zaaranżować dla siebie przestrzeń w postaci toaletki, warto w 100% wykorzystać jej możliwości. Żeby się tak stało, musisz posiadać mocne, równomierne i bezcieniowe oświetlenie lustra. Tylko wówczas Twój makijaż będzie wyglądał perfekcyjnie.

Zapoznaj się wcześniej z trikami, które pomogą uzyskać efekt świetlny podobny do naturalnego i czerp przyjemność z codziennych porannych rytuałów służących uwydatnieniu kobiecej urody.

Zaufane Opinie IdoSell
4.31 / 5.00 187 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-20
Dobra i szybka obsługa
2023-03-06
Wszystko ok, polecam
pixel