Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Szkoła – nowa technologia w lampkach biurkowych

2022-09-02
Szkoła – nowa technologia w lampkach biurkowych

Jak to bywa z przyjemnościami szybko się kończą, zatem i czas wakacji nieubłaganie upływa. Nowy rok szkolny, nowe wyzwania a co za tym idzie również nowości w branży oświetlenia miejsc pracy.

Wybór idealnej lampki na biurko

Tutaj podpowiemy co jest istotne przy wyborze lampki, która będzie służyć naszym dzieciom w nauce podczas długich jesiennych i zimowych wieczorów. Zazwyczaj jest tak, że dziecko siada do biurka , rozkłada książki, zeszyty, włącza lampkę i gotowe. A dobrze byłoby pomyśleć czy takie stanowisko pracy jest prawidłowo oświetlone. Wiadomo, że naturalne światło jest niezastąpione i należy z niego korzystać jak najdłużej. Jednak po zmroku, siłą rzeczy, musimy zastąpić je odpowiednim światłem sztucznym. I tu pojawia się dylemat.... Obecnie wśród lampek na biurko dzisiaj dominują te ze źródłem światła LED czyli o najwyższej energooszczędności, a przy tym nie nagrzewają się co sprzyja większemu komfortowi pracy. Dalej, wybierając lampkę na biurko, należy pamiętać aby CRI czyli współczynnik oddawania barw, był równy bądź większy od 80. Takie bowiem światło zapewni dziecku właściwą percepcję umieszczonych w nim przedmiotów i ułatwi pracę. Co do barwy emitowanego przez lampkę światła powinna wynosić około 4000K-5000K. Wówczas jest najkorzystniejsza, ponieważ sprzyja skupieniu podczas pracy, nie męcząc przy tym wzroku.

Inne właściwości lampek biurkowych

Kiedyś lampki biurkowe miały jedno zadanie – po prostu dawać światło potrzebne do pracy. Obecnie tego typu oprawy są, można powiedzieć, wielozadaniowe. Co za tym idzie pozwala to na dostosowanie odpowiedniego natężenia jak i barwy światła w zależności od wykonywanych działań. I tutaj producenci zrobili kolejne kroki. Nowoczesne lampki biurkowe posiadają wbudowany ściemniacz wraz z możliwością regulacji barw. I tak podczas czytania/pisania wzmacniamy światło, ustawiając jego jasność oraz barwę zbliżoną do dziennego. Natomiast przechodząc do pracy przy komputerze, ściemniamy, unikając zbyt dużej ilości światła, niewskazanej przy pracy z monitorem. Kolejną właściwością lampek biurkowych jest możliwość regulacji w różnych płaszczyznach. To pozwala na jeszcze większy komfort korzystania z lampki. Ważnym elementem jest jeszcze dobór odpowiedniej mocy. W zależności od powierzchni miejsca pracy, sięgajmy po produkty LED, które posiadają moc od 5W do 12W.

Design

Na koniec sprawa nie mniej ważna, ale w drugiej kolejności - aspekt dekoracyjny :) Gdy już dostosujemy się do wszystkich powyższych porad, pozwólmy sobie na trochę nonszalancji i niech design będzie dopełnieniem całości.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.31 / 5.00 187 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-07-11
Wszystko super i sprawnie. Dziękuję
2023-06-06
Wszystko zgodne z opisem, szybka dostawa.
pixel