Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tajemnice zmiennych barw w lampach

2021-11-26
Tajemnice zmiennych barw w lampach

Lampy...
Wiele lat temu, w czasach gdy priorytetem m.in. było zdobycie własnego kąta do zamieszkania, właściwie prawie nikt nie skupiał się nad dobraniem odpowiedniego oświetlenia gdy już doszło do urządzania lokalu. Poza tym, prawdę mówiąc, nie było aż tak dużego wyboru jak to jest obecnie. W większości mieszkań lampy często powielały się, podobnie jak meble, niekoniecznie wpisując w aranżację danego pomieszczenia.
Lampy z opcją zmieniania barw
Po latach ekspansji w branży oświetleniowej, teraz mamy do czynienia z szalonym wyborem wszelkiego rodzaju lamp. Właściwie nie ma już chyba ograniczeń, bowiem zmiany nastąpiły również w samych źródłach światła.
Zmiana barwy to kolejny krok technologiczny po zmianie natężenia , jasności żarówki. Ten efekt można uzyskać bazując na wbudowanym źródle światła LED.
Planując wystrój wnętrza zazwyczaj bierzemy pod uwagę wygląd lampy, jej kształt i wykończenie, zapominając o tym, że kolor światła również musi być dopasowany do danego pomieszczenia. Zatem, w myśl powiedzenia „potrzeba jest matką wynalazków” lampy ze zmienną barwą światła to efekt wciąż rosnących oczekiwań Klientów. Osób ceniących sobie wygodę tudzież komfort, bo lubią samodzielnie dostosowywać produkty oświetleniowe do własnych preferencji. Zmienna barwa jest, w tym wypadku, jedną z najlepszych funkcji na wydobycie różnych odcieni w jednym pomieszczeniu.
Chcesz, aby Twój salon zatopił się w przyjemnej dla oczu ciepłej poświacie? A może potrzebujesz skupienia w neutralnym świetle dziennym? Mamy propozycje, które spełnią te oczekiwania, sądzimy, że nawet tych najbardziej wymagających.
Jak określamy barwę światła i jak działa w lampie
Zanim dojdzie do zakupu warto zapoznać się z właściwościami zmiennej barwy. Co ją określa? Temperatura i kolor światła wyrażane są w Kelwinach ( nazwa pochodzi od szkockiego fizyka Wiliama Kelvina ) Im wyższa wartość Kelwinów tym światło jest zimniejsze, czyli bielsze. Im niższa, tym barwa cieplejsza, czyli bardziej żółta:
- około 6000 – światło zimne
- 3500 K – 4300 K – światło neutralne
2700 K – 3000 K – światło ciepłe
Co do działania jest kilka możliwości aby uruchomić zmianę barwy w lampie:
z włącznika z potencjometrem
- poprzez pilota dołączonego do lampy
- z aplikacji ściągniętej na telefon

Niemniej należy pamiętać aby przy zakupie lampy zwrócić uwagę czy posiada możliwość zmiany barw. Bowiem technologicznie takie rozwiązanie nie obejmuje każdego źródła wbudowanego w oprawie.
Zatem Zapraszamy! Z tą wiedzą nie powinien być już trudny zakup właściwej lampy

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.31 / 5.00 187 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-18
Kinkiet zgodny z opisem. Prezentuje się bardzo ładnie.
2023-03-08
Ok
pixel