Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Taśmy LED– rodzaje, które zyskały największą popularność

2021-03-22
Taśmy LED– rodzaje, które zyskały największą popularność

Decydując się na tak popularne ostatnio oświetlenie LEDowe, warto zastanowić się, jakie konkretnie powinno ono być. Nie jest bowiem tak, że wszystkie taśmy są takie same. Różnią się one nie tylko natężeniem światła, lecz także jego barwą. Dlatego nim zdecydujesz się na zakup i montaż poznaj dostępne rodzaje. Taśmy LED będą wtedy z pewnością trafionym dodatkiem wnętrzarskim. 

Taśmy LED – rodzaje w zależności od barwy światła

Najpopularniejszym rodzajem taśm LED są te jednokolorowe. Emitują one taki kolor światła, jaki został im nadany w trakcie produkcji. Nie musi to być wcale biały, choć ten występuje najczęściej. Paleta jego odcieni jest jednak dość szeroka. Różnią się one między sobą także ilością i rodzajem zastosowanej diody.

Drugim rodzajem taśm LEDowych są te o zmiennej barwie bieli. Oznacza to, że można ustawić kolor zimny lub ciepły, w zależności od potrzeb. Takie rozwiązanie jest bardzo przydatne szczególnie wtedy, gdy LEDy stanowią główne źródło światła w pomieszczeniu.

Trzecim rodzajem LEDowych pasków są RGB, z możliwością zmiany koloru. Sterownik pozwala na mieszanie trzech podstawowych barw: czerwonej, zielonej i niebieskiej. Te taśmy nie zapewnią Ci jednak czystej bieli, dlatego właśnie warto przemyśleć kwestię wyboru odpowiedniego rodzaju przed montażem.

Uzupełnieniem oferty taśm LEDowych są produkty RGBW, które oprócz wspomnianych trzech kolorów, mają także diodę białą. 

Wybór rodzaju taśmy LED w zależności od pomieszczenia

Zastanawiając się jaki rodzaj taśmy LED będzie najlepszy, przemyśl kwestię miejsca montażu. Innego rodzaju produkty sprawdzą się w łazience, a inne w salonie. Jeszcze inne warto zamontować wewnątrz szafek, łącząc je z czujnikiem ruchu. Jeśli chcesz na stałe oświetlić kuchenne blaty lub półki na regale, także potrzebujesz szczególnego typu pasków. Ze względu na tak szerokie możliwości, jak montaż na zewnątrz, w pomieszczeniach wilgotnych, czy na schodach, dogłębne przemyślenie tematu jest naprawdę istotne. 

Paski LEDowe i możliwości ich montażu

Decydując się na taśmy LED, które występują w tak wielu rodzajach, przemyśl jeszcze jedną kwestię. Aby paski stały się źródłem światła, potrzebujesz zasilacza, a niekiedy czujnika ruchu. Jeśli chcesz, aby Twoje LEDy spełniały konkretne zadanie, to wszystko powinno być dobrze przylutowane przed montażem do aluminiowych szyn. W przeciwnym razie czeka Cię sporo korekt, których można było uniknąć.

Zaufane Opinie IdoSell
4.43 / 5.00 178 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-24
Ponownie fantastyczny kontakt i szybka realizacja zamówienia spoza oferty.
2023-07-21
Szybko i profesjonalnie.
pixel