Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

W jakich miejscach nie stawiać lampy?

2017-09-11
W jakich miejscach nie stawiać lampy?

Miejsca łatwo dostępne dla małych dzieci

Zdecydowanie należy wystrzegać się miejsc, do których dzieci mają dostęp. Mały człowiek jest z natury ciekawski i interesują go wszystkie przedmioty znajdujące się w zasięgu jego wzroku. Bierze je do ręki i do buzi, co w przypadku lampki może się zakończyć nieszczęśliwym wypadkiem. Jeżeli chcesz postawić lampę na podłodze, zdecyduj się na taką o masywnej, ciężkiej podstawie, której dziecko nie będzie w stanie podnieść ani przestawić. Nie stawiaj również lampki na niskich szafkach, półkach, czy blatach. Maluch mógłby ją ściągnąć i zrobić sobie krzywdę. Lampa o mocnym źródle światła nie powinna się także znajdować przy łóżeczku dziecięcym.

Wąskie półki i parapety

Lampka ustawiona na parapecie to dobre rozwiązanie. Należy jednak dostosować rozmiar lampki oraz samego abażuru do szerokości powierzchni na której stoi. Nie chodzi tu jedynie o względy estetyczne, ale również o kwestię bezpieczeństwa. Za duża lampka na za małym parapecie nie stoi stabilnie, a co za tym idzie może się przewrócić. Latem należy ponadto uważać, żeby się nie przegrzała od słońca. Niektóre elementy lampki mogą także pod wpływem światła wyblaknąć.

Miejsca łatwo dostępne dla zwierząt

Szczególną czujność przy wyborze lampy oraz miejsca, w którym ma być ustawiona, muszą zachować właściciele kotów. Jak wiadomo – zwierzęta te chodzą własnymi ścieżkami. Chodzą także po meblach, stołach i parapetach. Trzeba wziąć to pod uwagę, że lampka przez kota może być strącona. Warto więc kupić taką, która jest pozbawiona szklanych i delikatnych elementów. Psy z kolei w ferworze zabawy i ganiania za własnym ogonem mogą przewrócić lampę podłogową. Tak jak w przypadku małych dzieci – dobrze sprawdzi się tutaj lampa o masywnej podstawie.

Miejsca, które ograniczają światło

Ustawiając lampę w rogu pokoju, możesz nieświadomie zmarnować jej potencjał i sprawić, że nie będzie dawać tyle światła co powinna. Pamiętaj zatem by dostosować kształt lampy i jej klosza do miejsca, w którym ją umieszczasz. Ważne jest by zachować równowagę pomiędzy efektownością samej lampy i efektywnością oświetlenia.

W ciągach komunikacyjnych

Każdy dom ma swoje własne ścieżki, którymi poruszają się domownicy. Twój umysł przyzwyczaja się, że drogę z kuchni do łazienki pokonujesz w ten, a nie inny sposób, przechodząc przez konkretne miejsca i obok konkretnych przedmiotów. Jeżeli ustawisz lampę w ciągu komunikacyjnym, jest duże prawdopodobieństwo, że zanim się zorientujesz, że wczoraj przestawiłeś tam lampę, potkniesz się o nią samą lub o kabel. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.31 / 5.00 187 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-20
Dobra i szybka obsługa
2023-03-18
Kinkiet zgodny z opisem. Prezentuje się bardzo ładnie.
pixel