Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wybierz światło bezpieczne dla Twojego zdrowia

2017-10-20
Wybierz światło bezpieczne dla Twojego zdrowia

Wpływ światła na nasze zdrowie

Światło wpływa na nas bezpośrednio – na widzenie barw i dostarczanie informacji o otaczającym nas świecie poprzez zmysł wzroku, na czujność, koncentrację i stan umysłu. Nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, ale światło oddziałuje na nas także pośrednio – na naszą pamięć, samopoczucie, a nawet system odpornościowy.  Mając na uwadze te informacje, przy wyborze oświetlenia powinniśmy się kierować nie tylko względami estetycznymi, czy funkcjonalnością lampy, ale przede wszystkim naszym zdrowiem.

Żarówki LED – postawić na jakość czy cenę?

Podczas wyboru żarówki LED zdecydowanie powinniśmy kierować się nie niską ceną, a jakością. Niestety producenci, często chcąc zaoszczędzić, do konstrukcji wybierają tanie komponenty o niskich parametrach. Rezygnują przy tym z zaawansowanych rozwiązań mających wpływ na stabilizację emitowanego sygnału, czy zasilania. Wszystkie te elementy składają się na to, że żarówka lub oprawa nie są wytrzymałe na wilgotność, czy temperaturę, ale co ważniejsze – nie są bezpieczne dla naszego zdrowia.

Migotanie światła – alarm ostrzegawczy

Jednym z niepożądanych efektów, jakie mogą wynikać z niskiej jakości żarówki LED, jest migotanie światła. Migotanie może być wyraźnie przez nas zauważalne, ale może być też ledwo widoczne. Niezależnie od tego, powoduje ono szereg dolegliwości, jak pieczenie i swędzenie oczu, spadek koncentracji, czy nadpobudliwość.

Jeżeli więc zauważysz choćby najmniejszą niestabilność strumienia światła, natychmiast wymień żarówkę na taką od wiarygodnego producenta, który stawia na jakość swoich produktów i poddaje je odpowiednim testom i badaniom. Ważne jest, by wybierać certyfikowane żarówki LED, które dają nam gwarancję bezpieczeństwa i nie są zagrożeniem dla naszego zdrowia, samopoczucia i oczu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.31 / 5.00 187 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-07-21
Szybko i profesjonalnie.
2023-03-06
Wszystko ok, polecam
pixel