Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Żarówki Philips LED? Światło przyjazne dla oczu

2017-10-16
Żarówki Philips LED? Światło przyjazne dla oczu

Żarówki LED – kupuj świadomie

Wielu konsumentów nie zdaje sobie sprawy z tego, jak duży wpływ na nasze oczy ma rodzaj emitowanego światła przez żarówki. Nawet jeżeli na pierwszy rzut oka nie dostrzegamy różnicy, po pewnym czasie możemy zacząć odczuwać negatywne konsekwencje naszego niewłaściwego wyboru źródła oświetlenia. Nie każda żarówka LED jest testowana, a wiele z nich nie spełnia norm. Bóle głowy, zmęczenie, problemy z koncentracją, czy nudności, to tylko niektóre z objawów, które mogą się pojawić podczas przebywania w pomieszczeniu oświetlonym niewłaściwymi żarówkami LED.

Bezpieczeństwo fotobiologiczne

W dzisiejszych czasach osoba aktywna zawodowo spędza nawet 90% czasu w zamkniętych pomieszczeniach. W biurze, w szkole, w domu, w sklepie – wszędzie tam mamy do czynienia ze sztucznym światłem. Efekty uboczne niewłaściwego działania światła pojawiają się po kilku/kilkunastu miesiącach. Według normy bezpieczeństwa fotobiologicznego istnieje kilka zagrożeń, na które głównie są narażone nasze oczy i skóra.

Są to m.in.:

 • Zagrożenie oka światłem niebieskim
 • Zagrożenie oka promieniowaniem UV-A
 • Zagrożenie oka podczerwienią
 • Zagrożenie oka i skóry promieniowaniem aktynicznym UV
 • Zagrożenie termiczne siatkówki
 • Promieniowanie niszczy tkanki biologiczne i może powodować zapalenie soczewki, rogówki, a nawet być przyczyną zaćmy. Długotrwałe napromieniowanie UV wpływa również negatywnie na skórę – przyspiesza proces jej starzenia i zwiększa ryzyko zachorowania na raka skóry. Nawet mniej intensywne promieniowanie, ale długotrwałe, negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Tym bardzie istotny jest przemyślany i świadomy wybór żarówek LED od sprawdzonych producentów, takich jak Philips.  

  Philips LED – postaw na bezpieczne światło

  Wszystkie żarówki Philips LED są przetestowane laboratoryjnie i spełniają normy bezpieczeństwa fotobiologicznego. Normy te gwarantują, że emitowane światło nie stanowi ryzyka dla naszych oczu ani skóry. Niestety obecnie umieszczanie informacji na ten temat na opakowaniach nie jest wymagane. Konsumenci na własną rękę muszą więc szukać potwierdzenia na stronie producenta lub w innych źródłach. Philips jako jedna z niewielu firm daje gwarancje bezpieczeństwa swoich produktów oraz uświadamia konsumentów w tej kwestii. 

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.31 / 5.00 187 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2023-07-21
  Szybko i profesjonalnie.
  2023-03-16
  Na czas i w pełni profesjonalnie
  pixel